Seashore Gardens 5K Run/Walk
April 2027
Atlantic City, NJ 08401
Atlantic City, NJ 08401
Wettbewerbe
- 5k
- 5k Walk
- 7k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, April 18, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
| Maximum number of entries: | 400 starters |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Tropicana Casino & Resort, 2831 Boardwalk, Atlantic City, NJ 08401, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Tropicana Casino & Resort, 2831 Boardwalk, Atlantic City, NJ 08401, US
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, April 18, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 09:05 AM |
| Sport: | walking |
| Distance: | 5 K |
| Maximum number of entries: | 400 starters |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Tropicana Casino & Resort, 2831 Boardwalk, Atlantic City, NJ 08401, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Tropicana Casino & Resort, 2831 Boardwalk, Atlantic City, NJ 08401, US
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, April 18, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 7 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Tropicana Casino & Resort, 2831 Boardwalk, Atlantic City, NJ 08401, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Tropicana Casino & Resort, 2831 Boardwalk, Atlantic City, NJ 08401, US
Nearby accommodations
Contact
20535/1000881/2026-05-01 09:11:07