32. Sindelfinger WerkStadt-Lauf
Sun, May 3, 2026
71063 Sindelfingen
71063 Sindelfingen
Wettbewerbe
- 0.5k
- 5.8k
- 10.6k
Race Overview
| Date: | Sunday, May 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 0.5 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Daimler Tor 3, 71063 Sindelfingen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, May 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5.8 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Daimler Tor 3, 71063 Sindelfingen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, May 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10.6 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Daimler Tor 3, 71063 Sindelfingen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
Event Service Stahl
Stuttgarter Str. 53
71069 Sindelfingen
Germany
Tel.: 07031/807099
Email: info@eventservice-stahl.de
Links: Official race info |
Website
Stuttgarter Str. 53
71069 Sindelfingen
Germany
Tel.: 07031/807099
Email: info@eventservice-stahl.de
Links: Official race info |
Website
1629/989625/2026-01-09 16:31:02