1. Tor zur Welt Lauf Irslingen
Sun, March 22, 2026
78661 Dietingen-Irslingen
78661 Dietingen-Irslingen
Wettbewerbe
- 5k
- 5k Walk/Nordic walk
- 10.5k
Race Overview
| Date: | Sunday, March 22, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
wildeckweg,, 3, 78661 Dietingen-irslingen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Sunday, March 22, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
wildeckweg,, 3, 78661 Dietingen-irslingen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Sunday, March 22, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10.5 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
wildeckweg,, 3, 78661 Dietingen-irslingen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Nearby accommodations
Contact
29986/989174/2025-12-29 15:57:06