Trail Running Trilogy
82467 Garmisch-Partenkirchen
- 3.8k
- 4k
- 5.7k
Race Overview
| Date: | Saturday, May 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 3.8 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | mountainous |
| Elevation gain: | 500 meters |
| Time limit: | 9:00 hours |
| Maximum number of entries: | 150 starters |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Pre-Running-Party, Duschen, Siegerehrung, Verlosung und After-Running-Party sind im Sport-Quartier in der Wildenauer Straße 21 in 82467 Garmisch-Partenkirchen, die Ziele befinden sich nahe der Bergstationen von Wank-,Kreuzeck und Eckbauer-Bahn
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Pre-Running-Party, Duschen, Siegerehrung, Verlosung und After-Running-Party sind im Sport-Quartier in der Wildenauer Straße 21 in 82467 Garmisch-Partenkirchen, die Ziele befinden sich nahe der Bergstationen von Wank-,Kreuzeck und Eckbauer-Bahn
Where are the showers?
What:
Showers for all races.
Where:
Pre-Running-Party, Duschen, Siegerehrung, Verlosung und After-Running-Party sind im Sport-Quartier in der Wildenauer Straße 21 in 82467 Garmisch-Partenkirchen, die Ziele befinden sich nahe der Bergstationen von Wank-,Kreuzeck und Eckbauer-Bahn
Race Overview
| Date: | Saturday, May 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 4 K |
| Course profile: | mountainous |
| Elevation gain: | 850 meters |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Pre-Running-Party, Duschen, Siegerehrung, Verlosung und After-Running-Party sind im Sport-Quartier in der Wildenauer Straße 21 in 82467 Garmisch-Partenkirchen, die Ziele befinden sich nahe der Bergstationen von Wank-,Kreuzeck und Eckbauer-Bahn
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Pre-Running-Party, Duschen, Siegerehrung, Verlosung und After-Running-Party sind im Sport-Quartier in der Wildenauer Straße 21 in 82467 Garmisch-Partenkirchen, die Ziele befinden sich nahe der Bergstationen von Wank-,Kreuzeck und Eckbauer-Bahn
Where are the showers?
What:
Showers for all races.
Where:
Pre-Running-Party, Duschen, Siegerehrung, Verlosung und After-Running-Party sind im Sport-Quartier in der Wildenauer Straße 21 in 82467 Garmisch-Partenkirchen, die Ziele befinden sich nahe der Bergstationen von Wank-,Kreuzeck und Eckbauer-Bahn
Race Overview
| Date: | Saturday, May 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5.7 K |
| Course profile: | mountainous |
| Elevation gain: | 1000 meters |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Pre-Running-Party, Duschen, Siegerehrung, Verlosung und After-Running-Party sind im Sport-Quartier in der Wildenauer Straße 21 in 82467 Garmisch-Partenkirchen, die Ziele befinden sich nahe der Bergstationen von Wank-,Kreuzeck und Eckbauer-Bahn
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Pre-Running-Party, Duschen, Siegerehrung, Verlosung und After-Running-Party sind im Sport-Quartier in der Wildenauer Straße 21 in 82467 Garmisch-Partenkirchen, die Ziele befinden sich nahe der Bergstationen von Wank-,Kreuzeck und Eckbauer-Bahn
Where are the showers?
What:
Showers for all races.
Where:
Pre-Running-Party, Duschen, Siegerehrung, Verlosung und After-Running-Party sind im Sport-Quartier in der Wildenauer Straße 21 in 82467 Garmisch-Partenkirchen, die Ziele befinden sich nahe der Bergstationen von Wank-,Kreuzeck und Eckbauer-Bahn
Nearby accommodations
Contact
16511/997364/2026-04-13 19:59:04