West Virginia Trilogy
Circleville, WV 26804
- 50k Trailrun
- 50M Trailrun
- 5k
- 13.1M (Trailrun)
Race Overview
| Date: | expected Saturday, October 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Distance: | 50 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Experience Learning - Spruce Knob Mountain Campus, HC 75 Box 24, Circleville, WV 26804, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Experience Learning - Spruce Knob Mountain Campus, HC 75 Box 24, Circleville, WV 26804, US
Race Overview
| Date: | expected Saturday, October 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:00 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Distance: | 50 M |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Experience Learning - Spruce Knob Mountain Campus, HC 75 Box 24, Circleville, WV 26804, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Experience Learning - Spruce Knob Mountain Campus, HC 75 Box 24, Circleville, WV 26804, US
Race Overview
| Date: | expected Sunday, October 4, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Experience Learning - Spruce Knob Mountain Campus, HC 75 Box 24, Circleville, WV 26804, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Experience Learning - Spruce Knob Mountain Campus, HC 75 Box 24, Circleville, WV 26804, US
Race Overview
| Date: | expected Sunday, October 4, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Experience Learning - Spruce Knob Mountain Campus, HC 75 Box 24, Circleville, WV 26804, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Experience Learning - Spruce Knob Mountain Campus, HC 75 Box 24, Circleville, WV 26804, US
Nearby accommodations
Contact
22381/982670/2025-10-24 19:27:09