Wiesengrundlauf
Fri, June 26, 2026
01920 Haselbachtal
01920 Haselbachtal
Wettbewerbe
- 5.2k
- 5.2k Walk
- 11.5k
Race Overview
| Date: | Friday, June 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:45 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5.2 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Jahnstraße 13, 01920 Haselbachtal
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Jahnstraße 13, 01920 Haselbachtal
Race Overview
| Date: | Friday, June 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5.2 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Jahnstraße 13, 01920 Haselbachtal
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Jahnstraße 13, 01920 Haselbachtal
Race Overview
| Date: | Friday, June 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:45 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 11.5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Jahnstraße 13, 01920 Haselbachtal
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Jahnstraße 13, 01920 Haselbachtal
Nearby accommodations
Contact
29383/998365/2026-04-22 18:59:05