56. Gütersloher Sparkassen-Pfingstlauf
Mon, May 25, 2026
33332 Gütersloh
33332 Gütersloh
Wettbewerbe
- 1.6k
- 5k Walk
- 5k
- 10k
Race Overview
| Date: | Monday, May 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:45 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 1.609 K |
| Entry fees: | |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Am Anger 54 33332 Gütersloh
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Anger 54 33332 Gütersloh
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Monday, May 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:30 AM |
| Sport: | walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Am Anger 54 33332 Gütersloh
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Anger 54 33332 Gütersloh
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Monday, May 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Am Anger 54 33332 Gütersloh
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Anger 54 33332 Gütersloh
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Monday, May 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:30 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Am Anger 54 33332 Gütersloh
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Anger 54 33332 Gütersloh
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
4565/999607/2026-04-28 17:49:02