28. Rettichfestlauf
Sat, June 13, 2026
67105 Schifferstadt
67105 Schifferstadt
Wettbewerbe
- 5k Run & Walk
- 10k
- 10k relay
Race Overview
| Date: | Saturday, June 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:00 PM |
| Sport: | Run & walk |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schillerplatz, 67105 Schifferstadt
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, June 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Entry fees: | |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schillerplatz, 67105 Schifferstadt
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, June 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Relay: | 4-person relay |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schillerplatz, 67105 Schifferstadt
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
1816/988906/2025-12-27 17:21:02