Südpfalzlauf
Mon, May 25, 2026
76761 Rülzheim
76761 Rülzheim
Wettbewerbe
- 5k Run & Walk
- 10k
- 13.1M
Race Overview
| Date: | Monday, May 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:11 AM |
| Sport: | Run & walk |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am See 2, 76761 Rülzheim
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Monday, May 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am See 2, 76761 Rülzheim
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Monday, May 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:19 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am See 2, 76761 Rülzheim
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
1020/1001230/2026-05-04 15:41:02