Hulftegg Stafette
May 2027
9613 9613 Mühlrüti
9613 9613 Mühlrüti
Wettbewerbe
- Bike & Run (relay, 25,7 km)
- Bike & Run (25,7 km)
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, May 1, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 02:00 PM |
| Sport: | Bike & Run |
| Distance: | 25.7 K |
| Cycling: | 13.9 K |
| Running: | 11.8 K |
| Participants: | adults |
| Relay: | 5-person relay |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Dorfzentrum, 9613 Mühlrüti
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, May 1, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 02:00 PM |
| Sport: | Bike & Run |
| Distance: | 25.7 K |
| Cycling: | 13.9 K |
| Running: | 11.8 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Dorfzentrum, 9613 Mühlrüti
Nearby accommodations
Contact
7623/1003677/2026-05-14 14:11:02