Wettberger Physioimpulslauf
March 2027
30457 Hannover
30457 Hannover
Wettbewerbe
- 5.2k
- 5.2k Nordic walk
- 10k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 7, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 10:45 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5.2 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Deveser Straße 32, 30457 Hannover
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 7, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 10:50 AM |
| Sport: | nordic walking |
| Distance: | 5.2 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Deveser Straße 32, 30457 Hannover
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 7, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 11:45 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Deveser Straße 32, 30457 Hannover
Nearby accommodations
Contact
29812/994264/2026-03-20 11:51:05