Baden-Marathon Karlsruhe
Sun, September 20, 2026
76135 Karlsruhe
76135 Karlsruhe
Wettbewerbe
- 6k
- 11.5k
- 13.1M
- 26.2M
Race Overview
| Date: | Sunday, September 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 6 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hermann-Veit-Straße 3, 76135 Karlsruhe
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, September 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 11.5 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hermann-Veit-Straße 3, 76135 Karlsruhe
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, September 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hermann-Veit-Straße 3, 76135 Karlsruhe
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, September 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 26.2 M (42,195 K) |
| Wertung: | Einzelstarter, Teamwertung möglich |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hermann-Veit-Straße 3, 76135 Karlsruhe
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
27191/986610/2025-11-29 13:27:07