13. Darmstädter Merck-Firmenlauf
Tue, May 12, 2026
64289 Darmstadt
64289 Darmstadt
Wettbewerbe
- 2.5k
- 3.5k
- 5k
- 10k
Race Overview
| Date: | Tuesday, May 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:45 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 2.5 K |
| Entry fees: | |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Messeplatz, Darmstadt
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Tuesday, May 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 3.5 K |
| Entry fees: | |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Messeplatz, Darmstadt
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Tuesday, May 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Messeplatz, Darmstadt
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Tuesday, May 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:10 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Messeplatz, Darmstadt
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Nearby accommodations
Contact
8515/990081/2026-01-14 17:07:03