Gemeindelauf Niedertaufkirchen
Sat, September 19, 2026
84494 Niedertaufkirchen
84494 Niedertaufkirchen
Wettbewerbe
- 3.1k
- 6.3k Run & Walk
- 8.9k
Race Overview
| Date: | Saturday, September 19, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 3.1 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Hauptstraße 12, 84494 Niedertaufkirchen
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hauptstraße 12, 84494 Niedertaufkirchen
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, September 19, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:00 PM |
| Sport: | Run & walk |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 6.3 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Hauptstraße 12, 84494 Niedertaufkirchen
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hauptstraße 12, 84494 Niedertaufkirchen
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, September 19, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 8.9 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Hauptstraße 12, 84494 Niedertaufkirchen
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hauptstraße 12, 84494 Niedertaufkirchen
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
29543/989301/2025-12-29 22:07:05