Löbichauer Haldenlauf
Sat, June 20, 2026
04626 Löbichau
04626 Löbichau
Wettbewerbe
- 3.3k
- 8.5k
- 8.5k Walk/Nordic walk
- 12.7k
Race Overview
| Date: | Saturday, June 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 3.3 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Förderturm, 04626 Löbichau
Race Overview
| Date: | Saturday, June 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 8.5 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Förderturm, 04626 Löbichau
Race Overview
| Date: | Saturday, June 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:05 AM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 8.5 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Förderturm, 04626 Löbichau
Race Overview
| Date: | Saturday, June 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 12.7 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Förderturm, 04626 Löbichau
Nearby accommodations
Contact
14252/984623/2025-11-20 13:59:04