OT Bremen Run
Sun, August 23, 2026
28325 Bremen
28325 Bremen
Wettbewerbe
- 2.5k Walk
- 5k
- 10k
Race Overview
| Date: | Sunday, August 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:00 PM |
| Sport: | walking |
| Distance: | 2.5 K |
| Course profile: | flat course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race is on a flat one-lap loop.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Walliser Str. 119, 28325 Bremen
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, August 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
| Course profile: | flat course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race is on a flat 1.6 miles loop course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Walliser Str. 119, 28325 Bremen
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, August 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:45 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Course profile: | flat course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race is on a flat 1.6 miles loop course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Walliser Str. 119, 28325 Bremen
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
28486/987326/2025-12-05 11:25:06