Teamtrail
November 2026
82377 Penzberg
82377 Penzberg
Wettbewerbe
- 2.4k Trailrun (teams)
- 3.6k (teams)
- 10k (teams)
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, November 1, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Distance: | 2.4 K |
| Participants: | adults and youth |
| Teams: | 2-person team (team members race at the same time) |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Zibetholzweg, 82377 Penzberg
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zibetholzweg, 82377 Penzberg
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, November 1, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:10 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 3.6 K |
| Participants: | adults and youth |
| Entry fees: | |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Zibetholzweg, 82377 Penzberg
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zibetholzweg, 82377 Penzberg
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, November 1, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults and youth |
| Entry fees: | |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Zibetholzweg, 82377 Penzberg
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zibetholzweg, 82377 Penzberg
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
11238/985281/2025-11-22 17:45:03