LCC Frühlingsmarathon
Sun, March 29, 2026
1020 Wien
1020 Wien
Wettbewerbe
- 5.3k Run & Walk
- 13.1M
- 26.2M
Race Overview
| Date: | Sunday, March 29, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | Run & walk |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5.27 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Prater Hauptallee, 1020 Wien
Race Overview
| Date: | Sunday, March 29, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Prater Hauptallee, 1020 Wien
Race Overview
| Date: | Sunday, March 29, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 26.2 M (42,195 K) |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Prater Hauptallee, 1020 Wien
Nearby accommodations
Contact
6232/993623/2026-03-17 18:01:03