Internationaler Raiffeisen Silvesterlauf Peuerbach
December 2026
4722 Peuerbach
4722 Peuerbach
Wettbewerbe
- 2.6k relay
- 5.1k
- 6.8k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Thursday, December 31, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 2.55 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hauptstraße, 4722 Peuerbach
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Thursday, December 31, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5.1 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hauptstraße, 4722 Peuerbach
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Thursday, December 31, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 6.8 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
Course
This race is on a flat 0.53 miles loop course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hauptstraße, 4722 Peuerbach
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
7722/989947/2026-01-12 14:41:03