LÖFFLER MESSE RIED LAUF
March 2027
4910 Ried im Innkreis
4910 Ried im Innkreis
Wettbewerbe
- 4k (teams)
- 4k
- 10k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 21, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 11:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 4 K |
| Participants: | adults |
| Teams: | 3-person team (team members race at the same time) |
| Course profile: | flat course |
Course
This race is on a flat 1 miles loop course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Ried im Innkreis, Messeplatz 15, Red Zac Arena
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Ried im Innkreis, Messeplatz 15, Red Zac Arena
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 21, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 11:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 4 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race is on a flat 1 miles loop course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Ried im Innkreis, Messeplatz 15, Red Zac Arena
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Ried im Innkreis, Messeplatz 15, Red Zac Arena
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 21, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 11:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race is on a flat 1 miles loop course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Ried im Innkreis, Messeplatz 15, Red Zac Arena
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Ried im Innkreis, Messeplatz 15, Red Zac Arena
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
7780/996278/2026-04-03 11:41:03