Int. Raml-Gastro 7-Brückenlauf
June 2026
4180 Zwettl an der Rodl
4180 Zwettl an der Rodl
Wettbewerbe
- 3.8k
- 3.8k relay
- 7.5k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, June 6, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:45 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 3.75 K |
| Participants: | everybody |
| Course profile: | flat course |
Course
This race is on a flat 0.78 miles loop course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Zwettl an der Rodl, Markplatz
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zwettl an der Rodl, Markplatz
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, June 6, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 04:15 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 3.75 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Zwettl an der Rodl, Markplatz
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zwettl an der Rodl, Markplatz
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, June 6, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 7.5 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race is on a flat 0.78 miles loop course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Zwettl an der Rodl, Markplatz
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zwettl an der Rodl, Markplatz
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
SU Raika Zwettl
Auf der Leithen 3
4180 Zwettl an der Rodl
Austria
Email: astrid@su-zwettl.at
Link:
Website
Auf der Leithen 3
4180 Zwettl an der Rodl
Austria
Email: astrid@su-zwettl.at
Link:
Website
7903/965374/2025-06-19 17:41:03