Trail du Saint-Jacques by UTMB
June 12 - June 14, 2026
43000 Le Puy-en-Velay
43000 Le Puy-en-Velay
Wettbewerbe
- 134k Trailrun
- 26k Trailrun
- 81k Trailrun
- 51k Trailrun
Race Overview
| Date: | Friday, June 12, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 134 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
9 Rue Jules VallèsFrankreich, 43000 Le Puy-en-Velay
Race Overview
| Date: | Saturday, June 13, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 26 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
9 Rue Jules VallèsFrankreich, 43000 Le Puy-en-Velay
Race Overview
| Date: | Saturday, June 13, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 81 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
9 Rue Jules VallèsFrankreich, 43000 Le Puy-en-Velay
Race Overview
| Date: | Sunday, June 14, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 51 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
9 Rue Jules VallèsFrankreich, 43000 Le Puy-en-Velay
Nearby accommodations
Contact
28414/974900/2025-08-31 20:11:04