Triathlon des Roses
September 2026
92430 Marnes-la-Coquette
92430 Marnes-la-Coquette
Wettbewerbe
- Triathlon (13,2 km)
- Relay triathlon (13,2 km)
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, September 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:30 AM |
| Sport: | triathlon |
| Swimming: | 0.2 K |
| Cycling: | 8 K |
| Running: | 5 K |
| Participants: | women |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Saint-Cloud
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, September 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:30 AM |
| Sport: | triathlon |
| Swimming: | 0.2 K |
| Cycling: | 8 K |
| Running: | 5 K |
| Participants: | women |
| Relay: | 3-person relay |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Saint-Cloud
Nearby accommodations
Contact
26722/978165/2025-09-25 09:41:06