34. Adventslauf
Sun, December 13, 2026
64385 Reichelsheim
64385 Reichelsheim
Wettbewerbe
- 4.7k
- 8.5k Walk/Nordic walk
- 10.8k
Race Overview
| Date: | Sunday, December 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:45 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 4.7 K |
| Entry fees: | |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Stadion An der Ruh, Reichelsheim
Race Overview
| Date: | Sunday, December 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:30 AM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Distance: | 8.5 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Stadion An der Ruh, Reichelsheim
Race Overview
| Date: | Sunday, December 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10.8 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Stadion An der Ruh, Reichelsheim
Nearby accommodations
Contact
2806/990587/2026-01-21 20:11:02