Beratzhausener Benefiz-Ehrenfelslauf
May 2027
93176 Beratzhausen
93176 Beratzhausen
Wettbewerbe
- 5k
- 8k Nordic walk
- 9.2k Trailrun
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, May 8, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 03:10 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Essenbügl, Laaberer Straße, 93176 Beratzhausen
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Essenbügl, Laaberer Straße, 93176 Beratzhausen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, May 8, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 01:45 PM |
| Sport: | nordic walking |
| Distance: | 8 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Essenbügl, Laaberer Straße, 93176 Beratzhausen
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Essenbügl, Laaberer Straße, 93176 Beratzhausen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, May 8, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 03:00 PM |
| Sport: | Trailrun |
| Distance: | 9.15 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Essenbügl, Laaberer Straße, 93176 Beratzhausen
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Essenbügl, Laaberer Straße, 93176 Beratzhausen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
27746/1004933/2026-05-21 15:21:05