20. Schwandorfer Charity Stadtlauf
Sat, June 20, 2026
92421 Schwandorf
92421 Schwandorf
Wettbewerbe
- 5k
- 5k Nordic walk
- 10k
Race Overview
| Date: | Saturday, June 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:05 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Marktplatz, 92421 Schwandorf
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, June 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:10 PM |
| Sport: | nordic walking |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Marktplatz, 92421 Schwandorf
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, June 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Marktplatz, 92421 Schwandorf
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
1916/983105/2025-10-26 17:24:12