Dentleiner Crosslauf
Mon, May 25, 2026
91599 Dentlein
91599 Dentlein
Wettbewerbe
- 1.8k relay
- 4.4k
- 8.8k
Race Overview
| Date: | Monday, May 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:30 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 1.84 K |
| Relay: | 4-person relay |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Rathauspl. 1, 91599 Dentlein
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Rathauspl. 1, 91599 Dentlein
Race Overview
| Date: | Monday, May 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:45 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 4.375 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Rathauspl. 1, 91599 Dentlein
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Rathauspl. 1, 91599 Dentlein
Race Overview
| Date: | Monday, May 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:45 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 8.75 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Rathauspl. 1, 91599 Dentlein
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Rathauspl. 1, 91599 Dentlein
Nearby accommodations
Contact
29441/1002186/2026-05-09 06:43:05