5. Ludwigsburger DJK-Lauf
Sat, October 3, 2026
71640 Ludwigsburg
71640 Ludwigsburg
Wettbewerbe
- 1.5k
- 5k
- 10k
Race Overview
| Date: | Saturday, October 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 04:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 1.5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
DJK Ludwigsburg, Corneliusstraße 48, 71640 Ludwigsburg-Oßweil
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
DJK Ludwigsburg, Corneliusstraße 48, 71640 Ludwigsburg-Oßweil
Race Overview
| Date: | Saturday, October 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
DJK Ludwigsburg, Corneliusstraße 48, 71640 Ludwigsburg-Oßweil
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
DJK Ludwigsburg, Corneliusstraße 48, 71640 Ludwigsburg-Oßweil
Race Overview
| Date: | Saturday, October 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
DJK Ludwigsburg, Corneliusstraße 48, 71640 Ludwigsburg-Oßweil
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
DJK Ludwigsburg, Corneliusstraße 48, 71640 Ludwigsburg-Oßweil
Nearby accommodations
Contact
27837/986732/2025-11-29 15:12:20