IKK Run Up 23. Freundschaftslauf TV Rußhütte
March 2027
66113 Saarbrücken
66113 Saarbrücken
Wettbewerbe
- 5k Hiking
- 6k
- 6k Walk/Nordic walk
- 10k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, March 20, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 03:00 PM |
| Sport: | hiking |
| Distance: | 5 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Hof 30, 66113 Saabrücken
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, March 20, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 03:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 6 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Hof 30, 66113 Saabrücken
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, March 20, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 03:00 PM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Distance: | 6 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Hof 30, 66113 Saabrücken
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, March 20, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 03:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Hof 30, 66113 Saabrücken
Nearby accommodations
Contact
15504/995950/2026-04-02 15:11:05