31. Geiseltalseelauf
Sat, October 3, 2026
06242 Braunsbedra
06242 Braunsbedra
Wettbewerbe
- 6.5k Walk
- 6.5k
- 11.5k
- 13.1M
Race Overview
| Date: | Saturday, October 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:45 AM |
| Sport: | walking |
| Distance: | 6.5 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Marina Braunsbedra, Schiefweg, 06242 Braunsbedra
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Marina Braunsbedra, Schiefweg, 06242 Braunsbedra
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, October 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:10 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 6.5 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Marina Braunsbedra, Schiefweg, 06242 Braunsbedra
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Marina Braunsbedra, Schiefweg, 06242 Braunsbedra
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, October 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:20 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 11.5 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Marina Braunsbedra, Schiefweg, 06242 Braunsbedra
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Marina Braunsbedra, Schiefweg, 06242 Braunsbedra
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, October 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Marina Braunsbedra, Schiefweg, 06242 Braunsbedra
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Marina Braunsbedra, Schiefweg, 06242 Braunsbedra
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
3274/983579/2025-11-02 11:59:02