Gesundheitslauf Vulpius
October 2026
74906 Bad Rappenau
74906 Bad Rappenau
Wettbewerbe
- 6k
- 6k Walk
- 12k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, October 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 6 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Bad Rappenau, Vulpiusstraße, Vulpius Klinik
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Bad Rappenau, Vulpiusstraße, Vulpius Klinik
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, October 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:05 AM |
| Sport: | walking |
| Distance: | 6 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Bad Rappenau, Vulpiusstraße, Vulpius Klinik
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Bad Rappenau, Vulpiusstraße, Vulpius Klinik
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, October 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 12 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Bad Rappenau, Vulpiusstraße, Vulpius Klinik
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Bad Rappenau, Vulpiusstraße, Vulpius Klinik
Nearby accommodations
Contact
6903/981939/2025-10-24 19:13:09