Internationaler Passauer DJK Crosslauf
October 2026
94032 Passau
94032 Passau
Wettbewerbe
- 2.4k
- 4.2k
- 6k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, October 17, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 2.4 K |
| Wertung: | Einzelstarter, Teamwertung möglich |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Rieser Straße, 94032 Passau
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, October 17, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 4.2 K |
| Wertung: | Einzelstarter, Teamwertung möglich |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Rieser Straße, 94032 Passau
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, October 17, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 6 K |
| Wertung: | Einzelstarter, Teamwertung möglich |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Rieser Straße, 94032 Passau
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
27716/985933/2025-11-22 17:59:06