Kornberglauf
April 2027
95126 Schwarzenbach/Saale
95126 Schwarzenbach/Saale
Wettbewerbe
- 7k Nordic walk
- 9k
- 19k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, April 24, 2027 |
|---|---|
| Sport: | nordic walking |
| Distance: | 7 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
| Timing: | not timed |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schiedateich, 95126 Schwarzenbach/Saale
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, April 24, 2027 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 9 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
| Timing: | not timed |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schiedateich, 95126 Schwarzenbach/Saale
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, April 24, 2027 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 19 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
| Timing: | not timed |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schiedateich, 95126 Schwarzenbach/Saale
Nearby accommodations
Contact
8826/1001434/2026-05-07 00:11:03