Duathlon Krailling
April 2027
82152 Krailling
82152 Krailling
Wettbewerbe
- Duathlon (32,9 km)
- Relay duathlon (32,9 km)
- Duathlon (54,3 km)
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, April 25, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | duathlon |
| Running: | 5.1 K |
| Cycling: | 25 K |
| Running: | 2.8 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Bauhof Krailing
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, April 25, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | duathlon |
| Running: | 5.1 K |
| Cycling: | 25 K |
| Running: | 2.8 K |
| Participants: | adults |
| Relay: | 2-person relay |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Bauhof Krailing
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, April 25, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 09:15 AM |
| Sport: | duathlon |
| Running: | 10.2 K |
| Cycling: | 39 K |
| Running: | 5.1 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Bauhof Krailing
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
13637/1001988/2026-05-08 09:21:05