5. mainduathlon Miltenberg
Sun, June 21, 2026
63897 Miltenberg
63897 Miltenberg
Wettbewerbe
- Cross duathlon (15,4 km)
- Cross duathlon (relay, 15,4 km)
- Cross duathlon (27,7 km)
- Cross duathlon (relay, 27,7 km)
Race Overview
| Date: | Sunday, June 21, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:15 AM |
| Sport: | cross duathlon |
| Running: | 2.7 K |
| Cycling: | 10 K |
| Running: | 2.7 K |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Martin-Vierengel-Straße 4, 63897 Miltenberg
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, June 21, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:15 AM |
| Sport: | cross duathlon |
| Running: | 2.7 K |
| Cycling: | 10 K |
| Running: | 2.7 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Martin-Vierengel-Straße 4, 63897 Miltenberg
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, June 21, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | cross duathlon |
| Running: | 5 K |
| Cycling: | 20 K |
| Running: | 2.7 K |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Martin-Vierengel-Straße 4, 63897 Miltenberg
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, June 21, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | cross duathlon |
| Running: | 5 K |
| Cycling: | 20 K |
| Running: | 2.7 K |
| Relay: | 2-3-person relay |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Martin-Vierengel-Straße 4, 63897 Miltenberg
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
15461/983531/2025-11-01 19:09:05