Martinslauf
Sun, November 8, 2026
40627 Düsseldorf
40627 Düsseldorf
Wettbewerbe
- 6k Walk/Nordic walk
- 6k
- 10k
Race Overview
| Date: | Sunday, November 8, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:10 AM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Distance: | 6 K |
| Participants: | adults and youth |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race is on a flat one-lap loop.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Kleinforst 275, 40627 Düsseldorf
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, November 8, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 6 K |
| Entry fees: | |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Kleinforst 275, 40627 Düsseldorf
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, November 8, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:45 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults and youth |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race is on a flat one-lap loop.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Kleinforst 275, 40627 Düsseldorf
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
2686/987524/2025-12-07 10:05:02