12. Olympiaberg-Cross München mit Deutschem Cross Cup
Sun, October 25, 2026
80809 München
80809 München
Wettbewerbe
- 3.3k
- 4.4k
- 6.6k
- 10k
Race Overview
| Date: | Sunday, October 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:45 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 3.3 K |
| Participants: | everybody |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Martin-Luther-King-Weg, 80809 München
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, October 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:05 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 4.4 K |
| Entry fees: | |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Martin-Luther-King-Weg, 80809 München
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, October 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:50 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 6.6 K |
| Entry fees: | |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Martin-Luther-King-Weg, 80809 München
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, October 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:45 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Entry fees: | |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Martin-Luther-King-Weg, 80809 München
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
9047/987511/2025-12-07 09:59:04