PI-Lauf Neunkirchen
Sun, May 31, 2026
Neunkirchen-Seelscheid
Neunkirchen-Seelscheid
Wettbewerbe
- 5.1k
- 5.1k (teams)
- 13.4k Run/Walk/Nordic walk
Race Overview
| Date: | Sunday, May 31, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:20 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5.13 K |
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, May 31, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:20 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5.13 K |
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, May 31, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:35 AM |
| Sport: | Run & nordic walk |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 13.43 K |
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
2948/992955/2026-03-06 20:01:02