Sparkassen Firmenlauf Bad Marienberg
Fri, August 28, 2026
56470 Bad Marienberg
56470 Bad Marienberg
Wettbewerbe
- 0.4k
- 1.6k
- 5k
Race Overview
| Date: | Friday, August 28, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:17 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 0.4 K |
| Entry fees: | |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Marktplatz, 56470 Bad Marienberg (Westerwald)
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Friday, August 28, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:18 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 1.6 K |
| Entry fees: | |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Marktplatz, 56470 Bad Marienberg (Westerwald)
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Friday, August 28, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:18 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
| Wertung: | Einzelstarter, Teamwertung möglich |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Marktplatz, 56470 Bad Marienberg (Westerwald)
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
16890/984356/2025-11-14 14:03:04