Neustädter Sparkassen Nachtlauf
October 2026
91413 Neustadt an der Aisch
91413 Neustadt an der Aisch
Wettbewerbe
- 4.3k
- 4.3k Walk
- 10k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, October 31, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 4.3 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Marktplatz, 91413 Neustadt/Aisch
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, October 31, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:30 PM |
| Sport: | walking |
| Distance: | 4.3 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Marktplatz, 91413 Neustadt/Aisch
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, October 31, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:15 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Marktplatz, 91413 Neustadt/Aisch
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
3824/984890/2025-11-22 17:39:03