Stadtlauf Merkendorf
September 2026
91732 Merkendorf
91732 Merkendorf
Wettbewerbe
- 5k Run & Walk
- 7.8k relay
- 10k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, September 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:35 PM |
| Sport: | Run & walk |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Weißbachmühle 3, 91732 Merkendorf
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Weißbachmühle 3, 91732 Merkendorf
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, September 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:50 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 7.8 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Weißbachmühle 3, 91732 Merkendorf
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Weißbachmühle 3, 91732 Merkendorf
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, September 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Weißbachmühle 3, 91732 Merkendorf
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Weißbachmühle 3, 91732 Merkendorf
Nearby accommodations
Contact
29718/980416/2025-10-09 15:01:04