Wanderup Triathlon
Sun, August 23, 2026
24997 Wanderup
24997 Wanderup
Wettbewerbe
- Swim & Bike (relay, 28 km)
- Triathlon (13,3 km)
- Relay triathlon (13,3 km)
- Triathlon (25,5 km)
- Relay triathlon (25,5 km)
Race Overview
| Date: | Sunday, August 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:15 AM |
| Sport: | Swim & Bike |
| Distance: | 28 K |
| Swimming: | 1 K |
| Running: | 27 K |
| Relay: | 3-person relay |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Norderfeld, Wanderup
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Sunday, August 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:15 AM |
| Sport: | triathlon |
| Swimming: | 0.3 K |
| Cycling: | 10 K |
| Running: | 3 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Norderfeld, Wanderup
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Sunday, August 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:15 AM |
| Sport: | triathlon |
| Swimming: | 0.3 K |
| Cycling: | 10 K |
| Running: | 3 K |
| Entry fees: | |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Norderfeld, Wanderup
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Sunday, August 23, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Swimming: | 0.5 K |
| Cycling: | 20 K |
| Running: | 5 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Norderfeld, Wanderup
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Sunday, August 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:00 PM |
| Sport: | triathlon |
| Swimming: | 0.5 K |
| Cycling: | 20 K |
| Running: | 5 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Norderfeld, Wanderup
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Nearby accommodations
Contact
14442/987324/2025-12-05 11:25:04