36. Werler Straßenlauf
Sat, November 21, 2026
59457 Werl
59457 Werl
Wettbewerbe
- 5k
- 10k
- 10k relay
Race Overview
| Date: | Saturday, November 21, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Kucklermühlenweg 43, 59457 Werl
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, November 21, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Kucklermühlenweg 43, 59457 Werl
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, November 21, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Entry fees: | |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Kucklermühlenweg 43, 59457 Werl
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
3796/988930/2025-12-27 17:27:03