XLETIX Challenge München
Sat, July 18, 2026
81823 München
81823 München
Wettbewerbe
- 6k Obstacle course
- 12k Obstacle course
- 18k Obstacle course
Race Overview
| Date: | Saturday, July 18, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:00 PM |
| Sport: | obstacle course |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 6 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Messegelände München
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Messegelände München
Race Overview
| Date: | Saturday, July 18, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:00 PM |
| Sport: | obstacle course |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 12 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Messegelände München
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Messegelände München
Race Overview
| Date: | Saturday, July 18, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:00 PM |
| Sport: | obstacle course |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 18 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Messegelände München
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Messegelände München
Nearby accommodations
Contact
9104/992517/2026-02-27 17:09:04