Trail di orosei
March 2026
08028 Orosei
08028 Orosei
Wettbewerbe
- 12k
- 20k
- 30k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 29, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 12 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | mountainous |
Course
This race is a mountain run.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Piazza del popolo, 08028 Orosei
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Piazza del popolo, 08028 Orosei
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 29, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 20 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | mountainous |
Course
This race is a mountain run.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Piazza del popolo, 08028 Orosei
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Piazza del popolo, 08028 Orosei
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 29, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 30 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | mountainous |
Course
This race is a mountain run.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Piazza del popolo, 08028 Orosei
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Piazza del popolo, 08028 Orosei
Nearby accommodations
Contact
27696/951406/2025-04-11 08:41:04