Posbank Cross-Duathlon
September 2026
6891 DA Rozendaal
6891 DA Rozendaal
Wettbewerbe
- Cross duathlon (relay, 17 km)
- Cross duathlon (relay, 32 km)
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, September 19, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | cross duathlon |
| Running: | 4 K |
| Cycling: | 11 K |
| Running: | 2 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Rosendael 1, 6891 DA Rozendaal
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, September 19, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:30 PM |
| Sport: | cross duathlon |
| Running: | 7 K |
| Cycling: | 22 K |
| Running: | 3 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Rosendael 1, 6891 DA Rozendaal
Nearby accommodations
Contact
26902/979446/2025-10-02 12:41:05