VenloStormt
June 2026
5911 Venlo
5911 Venlo
Wettbewerbe
- 2k (teams)
- 4k Obstacle course
- 9k Obstacle course
- 18k Obstacle course
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, June 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:20 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 2 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, June 14, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:43 PM |
| Sport: | obstacle course |
| Distance: | 4 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, June 14, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:45 AM |
| Sport: | obstacle course |
| Distance: | 9 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, June 14, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | obstacle course |
| Distance: | 18 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
8799/967231/2025-06-27 14:51:10