Challenge Gdansk
June 20 - June 21, 2026
Danzig
Danzig
Wettbewerbe
- 5k
- Relay triathlon (Sprint distance)
- Triathlon (Sprint distance)
- Triathlon (Half distance )
- Relay triathlon (Half distance )
Race Overview
| Date: | Saturday, June 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
PŚcieżka Alicji i Daniela Pelczarskich, Gdańsk
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, June 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:00 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.75 M |
| Cycling: | 20 M |
| Running: | 5 M |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
PŚcieżka Alicji i Daniela Pelczarskich, Gdańsk
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, June 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:00 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.75 M |
| Cycling: | 20 M |
| Running: | 5 M |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
PŚcieżka Alicji i Daniela Pelczarskich, Gdańsk
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Sunday, June 21, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 1.9 M |
| Cycling: | 90 M |
| Running: | 13.1 M (21,0975 K) |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
PŚcieżka Alicji i Daniela Pelczarskich, Gdańsk
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Sunday, June 21, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 1.9 M |
| Cycling: | 90 M |
| Running: | 13.1 M (21,0975 K) |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
PŚcieżka Alicji i Daniela Pelczarskich, Gdańsk
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
27180/988654/2025-12-19 18:35:05