Courses du Tabeillon
Sun, October 18, 2026
2855 Glovelier
2855 Glovelier
Wettbewerbe
- 21k Mountain biking
- 4k
- 14.3k
- 40k Hiking
Race Overview
| Date: | Sunday, October 18, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | Mountainbike |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 21 K |
| Participants: | adults |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Rue de la Gare 9 2855 Glovelier Schweiz
Race Overview
| Date: | Sunday, October 18, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:45 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 4 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Rue de la Gare 9 2855 Glovelier Schweiz
Race Overview
| Date: | Sunday, October 18, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:50 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 14.3 K |
| Participants: | adults |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Rue de la Gare 9 2855 Glovelier Schweiz
Race Overview
| Date: | Sunday, October 18, 2026 |
|---|---|
| Sport: | hiking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 40 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Rue de la Gare 9 2855 Glovelier Schweiz
Nearby accommodations
Contact
7431/1001852/2026-05-07 16:17:03