Lupsinger Lauf
April 2027
4419 Lupsingen
4419 Lupsingen
Wettbewerbe
- 4.7k
- 8k Walk
- 12.3k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, April 24, 2027 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 4.7 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Bündtenstrasse, 4419 Lupsingen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, April 24, 2027 |
|---|---|
| Sport: | walking |
| Distance: | 8 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Bündtenstrasse, 4419 Lupsingen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, April 24, 2027 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 12.3 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | mountainous |
Course
This race is a mountain run.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Bündtenstrasse, 4419 Lupsingen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
5955/1001430/2026-05-07 00:11:03